Dėmesio sukaupimo, išlaikymo ir paskirstymo gerinimas (vaikams ir suaugusiems)

Programos metu išmokstama palaipsniui susikaupti ir didinti dėmesio “talpą”. Pradžioje prašoma atlikti labai lengvas užduotis, jas pakartojant vieną kartą, paskui kelis ir daugiau kartų. Kai užduotis be vargo atliekama, mokomasi kitos panašios schemos. Vėliau schemos sumuojamos, kaitaliojamos ir pan. vėl pradedant nuo kelių kartų pakartojimo, kaskart dėmesį išlaikant vis ilgiau ir ilgiau, kol pilnai susiformuoja įgūdis. Galiausiai atliekamos kelios užduotys vienu metu, mokantis dėmesį paskirstyti. Kuomet išmokstama tai daryti, vėl kartojama nuo kelių kartų ir užduoties atlikimo laikas ilginamas.

Kodėl to reikia? Pvz.: vaikas sunkiai sprendžia tekstinius uždavinius, arba negali papasakoti perskaityto teksto, atsakyti į klausimus. Dažniausiai pasitaikanti to priežastis, jog vaikas sunkiai sukaupia dėmesį vien tekstą perskaityti, o kur dar įsigilinti į jo turinį. Tai du skirtingi procesai. Perskaityt šiaip taip save surenka, o teksto suvokimui jėgų nebelieka. Dėl to vaikas nekaltas, tiesiog jis neturi tam suformuotų įgūdžių. Viso to pasekoje jis ima vengti atlikti užduotis, pyksta, prieštarauja ir galiausiai visisškai atsisako proceso.

Baigusių programą vaikų tėveliai džiaugiasi, jog vaikai patys ima atlikti namų užduotis, mokytis, pagerėja mokymosi rezultatai, vaikai įgyja pasitikėjimą savo jėgomis.

Suaugusiems taip pat skiriamos panašios užduotys, tik kur kas daugiau variacijų – kiekvienam pagal galimybes. Vienas verslininkas po programos pasidžiaugė savo rezultatais – jeigu prieš programą jis galėjo aptarnauti tris-penkis objektus ir tai užtrukdavo visą darbo dieną ar ilgiau, tai po programos darbo našumas padidėjo iki trijų kartų ir į darbo galą jau būdavo laisvas.

Pasidalink su draugais!