Koordinacijos ir pusiausvyros gerinimas (vaikams ir suaugusiems)

Koordinacija – tai organų ir sistemų veiklos darna. Jei nėra organų ir sistemų darnos, bendros sąveikos, prasideda problemos ne tik judesių. Sutrinka motorika, tačiau ima trikti ir vidinių organų veikla, kitaip tariant prasideda ligos. Koordinacija ir pusiausvyra tarpusavyje labai susijusios. Jeigu žmogus praranda koordinaciją, negali koordinuoti savo judesių, o taip pat ir veiksmų sutrinka pusiausvyra tiek kūno, tiek procesų. Koordinacija ir fizinė pusiausvyra turi labai didelę įtaką ir emocinei pusiausvyrai. Programos metu yra atliekami įvairūs pusiausvyros pratimai, sustiprėjama ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Taip pat pratinamasi pastebėti savo emocijas ir jas atpažinus valdyti, tokiu būdu gerėja ne tik emocinė pusiausvyra, bet ir fizinė.

Praktiškai visi buvę programos dalyviai pripažįsta, jog labai pagerėjo fizinė pusiausvyra, geriau pavyksta koordinuoti judesius, orientuotis aplinkoje. Taip pat randasi vidinė pusiausvyra, tampa emociškai stabilesni, ramesni, adekvačiau sugeba reaguoti į situacijas. Daugelis džiaugėsi, jog nustojo pykinti važiuojant automobiliu, supantis karuselėse ir pan. Vaikai, kurie bijojo net pavadinimo “dviratis” šiandien puikiausiai važinėja. Vienas vaikinukas po programos džiaugėsi išmokęs važiuoti netgi vienaračiu. Kiti gan greitai išmoko plaukti, kas atrodė neįmanoma misija.

Vienas iš sunkesnių atvejų – berniukas, kuriam buvo diagnozuotas cerebrinis paralyžius, jis nevaikščiojo tiesiai, nesugebėjo rašyti rašikliu, tik spausdinti klavišais, kvėpavimas buvo netolygus ir paviršutinis, burna nuolat atvira, lydėjo seilėtekis. Po ilgo ir labai atsidavusio darbo vaikinas išsitiesė, išmoko ne tik mėtyti ir gaudyti kamuolį, bet ir stovėti tiltelyje, pasidarė daug vikresnis, ėmė rašyti rašikliu, pagerėjo jo sveikata apskritai. Iš pagalbinės mokyklos perėjo į normalią vidurinę mokyklą.

Kitas programoje dalyvavęs paauglys, džiaugėsi, jog pagerėjo taiklumas mėtant kamuolį į krepšį, atsirado aiškesnis suvokimas, orientacija, greitesnės reakcijos, tikslesni kamuolio perdavimai ir pan. Tai įtakojo, jog treneris pakvietė žaisti į stipresnę komandą.

Mergaitės lankiusios muzikos mokyklą džiaugėsi, jog žymiai geriau pavyksta valdyti instrumentą, aiškiau, tiksliau išgroti natas, kas lėmė puikius pairodymus netgi tarptautiniuose konkursuose.

Pasidalink su draugais!