Pagalba esant kalbos sutrikimams (vaikams)

Esant kalbos sutrikimams programoje specialiais pratimais aktyvinami kalbos padargai ir centrai smegenyse. Kartais užtenka vien to, kad vaikučiai daugiau pradeda judėti fiziškai, teisingai išmoksta kvėpuoti ir jau padėtis ima keistis. Visos programos metu atliekama daug pratimų pirštukais. Centras smegenyse, atsakingas už pirštukų darbą yra visai šalia centro, kuris yra atsakingas už kalbą. Aktyvinant vieną, impulsai persiduoda ir šalia esančiam, taigi aktyvėja ir šis. Tai gali patvirtinti ir logopedai. Mes esame logopedų kolegos, jų nepakeičiam, tačiau daugelis pripažįsta, kad kompleksiškai dirbant rezultatai akivaizdžiai geresni. Atliekant dažnai tenka kartoti garsus, skiemenis, žodžius, sakyti skaičiuotes, greitakalbes ir pan. Taip pat lavinamas suvokimas, kuris ypač svarbus kalbos procesui.
Programoje dalyvavusių vaikų tėveliai, jau po keleto mėnesių ima džiaugtis, jog jų atžalos daugiau kalba, kartais net sako: pasipylė kaip žirniai, ėmė pasakoti, klausinėti, tarti aiškiau garsus.

Dažnai vaikai nekalba dar ir dėl to, kad nepavyksta sukaupti dėmesio kalbos procesui, todėl lavinant dėmesį, aktyvinant smegenų veiklą ir kalbos organus, procesas juda greičiau.

Pasidalink su draugais!