NSK programa vaikams

NSK (Neuropsichologinės sensomotorinės korekcijos) programa vaikams – tai spesialių pratimų, vystančių ir lavinančių žmogaus fizines bei protines galimybes visuma. Pratimai gerina galvos smegenų kraujotaką, aktyvina nervų sistemą, atstato energetinius procesus, didina darbingumą, stiprina valią, reguliuoja tonusą, gerina savireguliacijos ir savikontrolės procesus, pusiausvyrą, erdvės ir laiko suvokimą, judesių koordinaciją, orientaciją, reakciją, termoreguliaciją, smulkiąją motoriką. Programos dėka lavėja kalba, kūrybiškumas, bendravimo įgūdžiai, reikalingi tiek namuose, tiek vaikų kolektyve, gerėja bendras emocinis fonas. Reguliuojasi miego ir apetito sutrikimai, harmoninė sistema.

 

Po programos stebimas visapusiškas vaiko būsenos pagerėjimas: sustiprėja kūnas ir sveikata, bendras imunitetas, padidėja stabilumas, darbingumas, mokymosi galimybės. Pagerėja atmintis, mąstymas, koncentracija , dėmesys, jo paskirstymas, todėl atsiranda gebėjimas greičiau pastebėti klaidas ir jas taisyti, atlikti kelias užduotis vienu metu. Įveikdami užduotį po užduoties ir nuolat jausdami palaikymą vaikai įgyja didesnį pasitikėjimą savimi ir aplinkiniais, padidėja savivertės jausmas, pažintinė motyvacija, dėl to pagerėja jų padėtis socialinėje aplinkoje. Taip pat pagerėja vaiko ir tėvų santykis.

 

Toks neuropsichologinis pasiruošimas yra idealus priešmokyklinukams nuo 5-erių metų. Taip pat programa labai naudinga jau besimokantiems mokykloje vaikams, paaugliams ir jaunuoliams, nes vystomas gebėjimas kontroliuoti savo veiklą, sukaupti dėmesį ir jį išlaikyti, teisingai analizuoti, įsigilinti į užduotį ir suprasti jos logiką, įsisavinti mokymosi medžiagą, panaudoti žinias ir gebėjimus praktikoje.

 

Tampama protingesniu ne todėl, kad daug žinoma, bet todėl, kad geriau, greičiau ir sąmoningiau mąstoma; sveikesniu, nes pavyksta geriau save kontroliuoti, išmintingiau panaudoti savo jėgas; sportiškesniu, nes pagerėja judesių koordinacija, vestibiularinis aparatas, sustiprėja raumenynas.

 

Programa šalina kliūtis kelyje į sėkmę ir talentų atsiskleidimą.

 

Taip pat programa rekomenduojama vaikams su įvairiapusiu raidos sutrikimu, vaikams, turintiems cerebrinio paralyžiaus bei autistinių požymių, esant kalbos vystymosi sutrikimams. Pratimai aktyvuoja galvos smegenų kamieną ir požievį, stabilizuoja tarppusrutulinius ryšius, optimizuoja priekinės smegenų dalies funcijas. Padeda atstatyti kūno ašį, atpalaiduoti stuburo nervus, Dažnai tėveliai džiaugiasi, kad jau pirmaisiais mėnesiais ima rastis pirmieji pokyčiai, kitiems jų tenka palaukti ilgiau, tačiau kruopščiai ir atsakingai dirbant galima pasiekti tikrai puikių rezultatų.

 

Užsiėmimai vyksta du kartus per savaitę po 1,5 valandos. Ikimokyklinukams, pradinukams tik individualiai, vyresniems gali vykti ir grupėse nuo 2 iki 4 vaikų.