Smulkiosios ir stambiosios motorikos lavinimas (vaikams ir suaugusiems)

Judesys labai svarbus vaikui (žmogui) nuo pat gimimo. Būtent judesių pagalba vaikas sąveikauja su aplinka, mokosi taisyklių, kuria socialinius ryšius, mokosi orientuotis, įgauna naujų gebėjimų.

Stambioji motorika – tai viso kūno raumenys, fizinės galios, statinė ir dinaminė pusiausvyra, koordinacija. Tai lavinama per pusiausvyros, koordinacijos pratimus, šliaužimą, ropojimą, vaikščiojimą, šokinėjimą, bėgiojimą. Atliekant įvairius pratimus ugdomas ritmo jausmas, kalbos supratimas, gebėjimas derinti savo veiksmus. Taip ugdomas dėmesingumas, aktyvinamas regimasis ir girdimasis suvokimas, mąstymas, orientacija.

Smulkioji motorika tai judesiai, kuriuos atliekame smulkiųjų ramenų pagalba, pirštų, riešų, akių. Aktyvindami pirštukų pagalvėles, skatiname vystytis kalbą, nes jose esantys centrai susiję su galvos smegenų zonomis, atsakingomis už kalbą, o kai kurie pirštų ir riešo judesiai susiję su aplinkos suvokimu, intelektine smegenų veikla. Taigi, jei lavės piršteliai – lavės ir kalba. Sekdami akimis kaip dirba pirštai, laviname susikaupimą ir dėmesį, bei jo paskirstymą. Be abejo pirštukų lankstumas ir vikrumas, riešo laisvumas įtakoja rašymą, grojimą instrumentu, piešimą ir pan.

Po programos dalyvavusieji įvardina, jog daug lengviau juda, jaučiasi laisvesni, sustiprėję, geriau ir greičiau orientuojasi, jaučiasi tvirtesni savo apsisprendimuose ir sprendimuose, laisvaiu kalba. Kartą viena moteris pasakojo, jog sunku būdavo net sakinį suregzti apie savo darbą, dabar ji gali paskaitas skaityti – jaučia išlaisvėjusią kalbą ir ypač sutiprėjusį tiek fizinį, tiek vidinį stabilumą.

Pasidalink su draugais!