Vaiko pasikeitimai – komandinis darbas

Neuropsichologinė sensomotorinė korekcija ne stebūklas, tai sunkus, kruopštus ir atsakingas komandinis darbas. Komanda – tai treneris, tėveliai ir vaikas. Kartais tėveliai mano, jog atiduos vaiką į kažkieno “stebuklingas” rankas ir tas kažkas perdarys jų vaiką. Deja, mielieji, turiu nuvilti, jei nuspręsite ką nors pakeisti savo vaiko gyvenime, teks labai susiimti ir įdėti nemažai pastangų.

Labai dažnai pirminė priežastis gali būti įgimtas arba įgytas sutrikimas, tačiau šalia labai dažnai seka pačių mūsų tėvelių nežinojimas, nesupratimas ar negebėjimas kažką daryti. Rašau “mūsų”, nes ir pati ėjau ir vis dar einu šituo keliu. Ačiū programos autoriams, kurie sudėliojo tam tikrus “įrankius”, kurių pagalba galima atgaivinti arba suformuoti tam tikras funkcijas. Tačiau jeigu mes patys, suaugę žmonės nesugebame kažko, tai negalime reikalauti ir iš vaiko. Pvz.: Jeigu nesugebu kontroliuoti savo emocijų, o iš vaiko reikalauju, negaliu priversti savęs atlikti sunkesnių užduočių, o iš vaiko reikalauju, nesuvokiu tam tikrų procesų pvz. analizės, o iš vaiko reikalauju, esu neatsakingas, o iš vaiko reikalauju ir t.t. 

Kaip dauguma tėvelių sako, programa pirmiausiai yra jiems, ir tai yra tiesa. Daugelis iš baigusiųjų sako, jog šalia vaiko rezultatų patys gavo kaip bonusą patirties, didesnį susikaupimą, išmoko būti atsakingais ir jautriais bei atjaučiančiais, analizuoti ir suprasti situacijas, įgijo pasitikėjimo savimi, drąsos būti savo vaiko pusėje ir t.t. O tai automatiškai keičia tėvų ir vaiko santykį, ko pasekoje pasiekiami geresni rezultatai. 

Visada džiugina sėkmingi pasikeitimai ir tai tikrai nėra mūsų vienų nuopelnas, tai bendro darbo, susiklausymo, pasitikėjimo rezultatas. Ir be galo liūdna, kai programoje tenka “daužyti kakta sieną” vienoms, kai tėveliai į darbą programoje žiūri atsainiai. Taip, reikia pripažinti, kad kažkokie rezultatai užsikabina ir netgi būna, bet… 

Mieli tėveliai, jūs ir tik jūs galite nuveikti savo vaikučio labui daugiausiai, o mes esam tam, jog parodytume jums tuos “įrankius”, kuriais mokinsitės naudotis patys, ieškosime kartu su jumis bendrų sprendimų, guosimės, džiaugsimės, tarsimės ir lavėsime kartu.
Ačiū visiems, kurie tiki, eina, daro, keičiasi patys ir padeda keistis savo atžaloms. Galimybės yra visada, tereikia jas atrasti.

Pasidalink su draugais!